Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Rygips Polska Stawiany
Foto

Na przełomie czerwca i lipca 2005 roku opracowaliśmy dokumentację do uzyskania pozwolenia sektorowego na wprowadzanie gazów i pyłów do powietrza z zakładu produkcji płyt gipsowych Rigips Polska - Stawiany w Szarbkowie.

W zakładzie prowadzi się produkcję płyt gipsowych z eksploatowanego w lokalnym wyrobisku gipsu. Poza płytami gipsowymi stanowiącymi podstawowy produkt, sprzedaje się także gips na potrzeby przemysłu cementowego (jako dodatek do cementu portlandzkiego).

Gips jest uwodnionym siarczanem wapnia (CaSO4·2H2O), występującym w przyrodzie w sposób naturalny minerałem o kolorze białym lub szarym. Surowy gips jest przetwarzany na wiele rodzajów produktów takich jak na przykład dodatki do cementu portlandzkiego, dodatki do poprawiania właściwości gleby, płyty gipsowe dla budownictwa, i szereg innych produktów.

W przypadku produkcji płyt gipsowych surowiec musi być częściowo odwodniony, dlatego jeż jednym z pierwszych etapów produkcyjnych jest jego suszenie do postaci (Ca-SO4·1/2H2O) - stucco. Następnie do gipsu dodawane są różnorodne dodatki takie jak na przykład gips syntetyczny, oraz dodatki w postaci ciekłej mające na celu poprawienie właściwości płyt.

Płyty powstają na specjalnym ciągu technologicznym, a jego zasadniczym procesem poza samym formowaniem płyt jest suszenie odbywające się w długim ciągu wyposażonym w palniki gazowe i olejowe. Proces ten poza emisją zanieczyszczeń z energetycznego spalania gazu ziemnego bądź oleju opałowego jest źródłem znacznej ilości pary wodnej.

 W procesie produkcyjnym ostatnim etapem jest mechaniczna obróbka płyt (cięcie na wymiar), oraz pakowanie i magazynowanie. Produkt wywożony jest z zakładu samochodami ciężarowymi.

Aktualności
Pomiary skuteczności ekranów akustycznych metoda "in situ"
W minionym tygodniu Laboratorium Akustyczne Ecoplan przeszło ocenę PCA wraz z rozszerzeniem zakresu akredytacji na metody pomiarowe skuteczności ekranów akustycznych.

Projekt ekranów akustycznych

Opracowaliśmy projekt akranów akustycznych na linii kolejowej nr 277 Opole Wschód - Wrocław Brochów, na odcinku Opole - Borki


Analiza porealizacyjna dla obejścia miejscowości Krośniewice

Analiza porealizacyjna w zakresie oddziaływania akustycznego, skuteczności zastosowanych środków ochrony przed hałasem, oraz zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego.


 
Podstrony:  1  2  3  4  5 
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2009       Administracja