Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Roseraie
Foto
Foto
Foto

W marcu 2005r nasza firma opracowała wniosek o wydanie pozwolenia na emisję hałasu do środowiska dla firmy ROSERAIE Sp. z o.o. Firma ta jest producentem klepek drewnianych z drewna dębowego. Zakład produkcyjny znajduje się w miejscowości Środa Śląska w województwie dolnośląskim.

Produkcja stolarska ma w tym miejscu długa historię. Obecnie istniejący zakład powstał w miejsce dużych „państwowych" zakładów stolarskich i tartaku, które okres swojej świetności przeżywały w latach siedemdziesiątych.

Obecnie istniejący zakład jest jednym z większych tego typu zakładów w regionie. Lokalni dostawcy drewna dębowego nie są w stanie pokryć obecnego zapotrzebowania, stąd też właściciel zakładu zdecydował się na import drewna z Niemiec i Francji. Zakład wyposażony był w pełna linię technologiczną, poczynając od przerobu drewna okrągłego, przez sezonowanie i suszenie tarcicy, do wyrobu produktu końcowego.

Pracę na terenie zakładu znajduje kilkaset osób Mimo to miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego tych terenów przyjmuje, iż w najbliższym czasie sąsiedztwo zakładu będą stanowiły posesje mieszkaniowe z reprezentacyjną zabudowę jednorodzinną. Taki układ urbanistyczny stawia pod znakiem zapytania przyszłe funkcjonowanie zakładu stolarskiego.

W związku z projektowaną zabudową mieszkaniową, objętą prawną ochroną przed hałasem, jaka ma się pojawić w najbliższym czasie wokół zakładu, nasza firma opracowała program wyciszenia instalacji, poprzedzony skrupulatnymi badaniami poziomu emitowanego hałasu. Każde z urządzeń zostało dokładnie zmierzone, określono wszystkie parametry akustyczne maszyn i instalacji oraz założono im indywidualne Karty Źródła Hałasu. Ustalono, które ze źródeł muszą zostać wyciszone i w jakim stopniu. Na bieżąco prowadzono negocjacje i ustalano rozwiązania kompromisowe z właścicielem obiektu. Zakład powoli dostosował się do wymogów nałożonych przez MPZP, co wiązało się z przeniesieniem całego ciągu technologicznego tartaków w inne, bezpieczne, miejsce. W chwili obecnej zakład posiada już pozwolenie na emisję hałasu do środowiska, co świadczy o tym, iż zaproponowane przez naszą firmę działania przyniosły pożądane rezultaty.

Tartak został przeniesiony, a wraz z nim najgłośniejsze urządzenia. Teraz na teren zakładu przywożona jest jedynie tarcica, która na miejscu jest sezonowana i suszona.

 

Aktualności
Analiza oddziaływania akustycznego obwodnicy Szczecinka

Rozpoczęte zostały prace nad analizą akustyczną obwodnicy Szczecinka.


Mapa akustyczna miasta Rzeszów

Rozpoczęte zostały prace nad mapą akustyczna miasta Rzeszowa


Port Lotniczy Gdańsk

Obecnie realizujemy prognozę oddziaływania akustycznego dla Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy


 
Podstrony:  1  2  3  4  5 
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2009       Administracja