Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Wprowadzanie gazów i pyłów

Podstawa prawna:

Zgodnie z obowiązującą w Polsce ustawą Prawo Ochrony Środowiska Art. 220. ust. 1, Wprowadzanie do powietrza gazów lub pyłów z instalacji wymaga pozwolenia [...]. Nie wszystkie instalacje jakie powodują wprowadzanie zanieczyszczeń do powietrza wymagają pozwolenia. Ustawa Prawo Ochrony Środowiska, oraz rozporządzenie Ministra Środowiska z dnia 22 grudnia 2004 r. w sprawie przypadków, w których wprowadzanie gazów lub pyłów do powietrza z instalacji nie wymaga pozwolenia [Dz. U. Nr 283, poz. 2840] określają jakie instalacje są zwolnione z obowiązku posiadania pozwolenia, albo też jaki sposób wprowadzania zanieczyszczeń do powietrza zwalnia instalację z takiego obowiązku.

Doświadczenie:

Dysponujemy bardzo bogatym doświadczeniem w zakresie opracowywania dokumentacji do uzyskania pozwolenia na wprowadzanie gazów lub pyłów do środowiska. Dotychczas wykonaliśmy szereg takich dokumentacji między innymi dla takich zakładów przemysłowych jak:

  • Ball Packaging Europe w Radomsku
  • Rigips Polska - Stawiany
  • Nordenia Zdzieszowice
  • Braas Opole
  • Braas Płońsk
  • Elektromet Gołuszowice
  • Galmet Głubczyce
  • Jokey Plastik Blachownia
  • Kuźnia Zawadzkie

Wykonaliśmy szereg opracowań dla małych zakładów usługowych i rzemieślniczych zarówno z branży spożywczej, motoryzacyjnej, budowlanej, hodowlanej i innych.

Wraz z dokumentacją do uzyskania pozwolenia na wprowadzanie pyłów lub gazów możemy zaoferować opracowanie aplikacji dla programu MS EXCEL wykonującej obliczenia kwartalnych kwot opłat za gospodarcze korzystanie ze środowiska.

Jeżeli nie wiesz czy instalacja jaką prowadzisz podlega obowiązkowi posiadania pozwolenia na wprowadzanie pyłów lub gazów do środowiska, skontaktuj się z nami, a my określimy czy konieczność taka istnieje.

 

Aktualności
Pomiary skuteczności ekranów akustycznych metoda "in situ"
W minionym tygodniu Laboratorium Akustyczne Ecoplan przeszło ocenę PCA wraz z rozszerzeniem zakresu akredytacji na metody pomiarowe skuteczności ekranów akustycznych.

Projekt ekranów akustycznych

Opracowaliśmy projekt akranów akustycznych na linii kolejowej nr 277 Opole Wschód - Wrocław Brochów, na odcinku Opole - Borki


Analiza porealizacyjna dla obejścia miejscowości Krośniewice

Analiza porealizacyjna w zakresie oddziaływania akustycznego, skuteczności zastosowanych środków ochrony przed hałasem, oraz zanieczyszczenia powietrza atmosferycznego.


 
Podstrony:  1  2  3  4  5 
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2009       Administracja