Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Media
Foto

Szereg projektów, których byliśmy wykonawcami, pomiarów i analiz przedstawiony został na łamach Nowej Trybuny Opolskiej, w Gazecie Wyborczej, a także w telewizji regionalnej. Niektóre z tych informacji prezentujemy poniżej.

Listopad 2003: Od dość dawna mieszkańcy terenów położonych w korytarzu linii kolejowej Opole-Wrocław skarżą się na uciążliwy hałas kolejowy. Miasto zdecydowało o konieczności przeprowadzenia serii pomiarów mających uzasadnić konieczność oraz ewentualną lokalizację ekranów akustycznych mających chronić zabudowę mieszkaniową. Przeprowadzone przez nas pomiary pokazały duże przekroczenia dopuszczalnych poziomów hałasu w rejonie ulic Morysa i Wyczółkowskiego. Więcej na temat wyników pomiarów w artykule Artura Janowskiego pod tytułem "Jak tu spać?" (Gazeta Wyborcza, 29 listopad 2003).

Jak się jednak okazuje PKP ma także swoje kontrargumenty. O tym w artykule "Hałas znów atakuje z torów" Artura Janowskiego z Nowej Trybuny Opolskiej

Grudzień 2003: Piątego grudnia 2003 roku w NTO ukazał się artykuł Krzysztofa Zyzika pod tytułem "Życie pod napięciem", w którym mowa jest o kontrowersyjnej linii wysokiego napięcia przebiegającej w sąsiedztwie Komprachcic. Ocena oddziaływania akustycznego na podstawie pomiarów przeprowadzona została przez naszą firmę na przełomie roku 2003/2004.

Listopad 2004: Piątego listopada jednocześnie w NTO i Gazecie Wyborczej ukazały się artykuły na temat oprotestowanej stacji paliw przy ulicy 1 Maja w Opolu. Nasza firma, jako wykonawca raportu oddziaływania na środowisko przedmiotowej inwestycji występowała w imieniu inwestora. Więcej na ten temat w artykułach "Wystarczy myjnia" i "Ta budowa budzi gniew". Szereg wydarzeń związanych z tą inwestycją w artykułach "Sanepid nie miał zastrzeżeń" i "Nie chcą żyć obok dystrybutora."

"Diskobele" to kolejny artykuł poświęcony pomiarom hałasu jakie zrealizowaliśmy na zlecenie miasta Opola, mających na celu zidentyfikowanie zagrożeń akustycznych przy dyskotece "EPICENTRUM" przy ul. Krakowskiej. W ramach projektu zrealizowaliśmy także pomiary przy drukarni na wyspie Pasieka i przy ul. Wojciecha.

W jednym z numerów magazynu "Ekopartner" ukazał się tekst o naszej firmie. Zapraszamy do zapoznania się z nim [więcej...].

Lipiec 2005: Podczas pomiarów poziomu hałasu kolejowego w środowisku przy nowo zrealizowanych ekranach akustycznych radio RMF FM realizowało materiał filmowy z prowadzonych prac. [pobierz plik audio - MP3]

Aktualności
System ochrony przeciwpowodziowej dorzecza Górnej i Środkowej Odry.

Uczestniczymy w projekcie "System ochrony przeciwpowodziowej dorzecza Górnej i Środkowej Odry" jako konsultanci środowiskowi.


Raport oddziaływania na środowisko - CE-59

Zakończone zostały prace nad raportem oddziaływania na środowisko modernizacji linii kolejowej C-E59 na odcinku Wrocław - Szczecin


Akredytacja laboratorium akustycznego.

W grudniu 2009 roku Laboratorium Akustyczne ECOPLAN otrzymało akredytację.


 
Podstrony:  1  2  3  4  5 
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2009       Administracja