Subskrypcja
Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać informacje z naszego serwisu.

 
Media
Foto

Szereg projektów, których byliśmy wykonawcami, pomiarów i analiz przedstawiony został na łamach Nowej Trybuny Opolskiej, w Gazecie Wyborczej, a także w telewizji regionalnej. Niektóre z tych informacji prezentujemy poniżej.

Listopad 2003: Od dość dawna mieszkańcy terenów położonych w korytarzu linii kolejowej Opole-Wrocław skarżą się na uciążliwy hałas kolejowy. Miasto zdecydowało o konieczności przeprowadzenia serii pomiarów mających uzasadnić konieczność oraz ewentualną lokalizację ekranów akustycznych mających chronić zabudowę mieszkaniową. Przeprowadzone przez nas pomiary pokazały duże przekroczenia dopuszczalnych poziomów hałasu w rejonie ulic Morysa i Wyczółkowskiego. Więcej na temat wyników pomiarów w artykule Artura Janowskiego pod tytułem "Jak tu spać?" (Gazeta Wyborcza, 29 listopad 2003).

Jak się jednak okazuje PKP ma także swoje kontrargumenty. O tym w artykule "Hałas znów atakuje z torów" Artura Janowskiego z Nowej Trybuny Opolskiej

Grudzień 2003: Piątego grudnia 2003 roku w NTO ukazał się artykuł Krzysztofa Zyzika pod tytułem "Życie pod napięciem", w którym mowa jest o kontrowersyjnej linii wysokiego napięcia przebiegającej w sąsiedztwie Komprachcic. Ocena oddziaływania akustycznego na podstawie pomiarów przeprowadzona została przez naszą firmę na przełomie roku 2003/2004.

Listopad 2004: Piątego listopada jednocześnie w NTO i Gazecie Wyborczej ukazały się artykuły na temat oprotestowanej stacji paliw przy ulicy 1 Maja w Opolu. Nasza firma, jako wykonawca raportu oddziaływania na środowisko przedmiotowej inwestycji występowała w imieniu inwestora. Więcej na ten temat w artykułach "Wystarczy myjnia" i "Ta budowa budzi gniew". Szereg wydarzeń związanych z tą inwestycją w artykułach "Sanepid nie miał zastrzeżeń" i "Nie chcą żyć obok dystrybutora."

"Diskobele" to kolejny artykuł poświęcony pomiarom hałasu jakie zrealizowaliśmy na zlecenie miasta Opola, mających na celu zidentyfikowanie zagrożeń akustycznych przy dyskotece "EPICENTRUM" przy ul. Krakowskiej. W ramach projektu zrealizowaliśmy także pomiary przy drukarni na wyspie Pasieka i przy ul. Wojciecha.

W jednym z numerów magazynu "Ekopartner" ukazał się tekst o naszej firmie. Zapraszamy do zapoznania się z nim [więcej...].

Lipiec 2005: Podczas pomiarów poziomu hałasu kolejowego w środowisku przy nowo zrealizowanych ekranach akustycznych radio RMF FM realizowało materiał filmowy z prowadzonych prac. [pobierz plik audio - MP3]

Aktualności
Analiza oddziaływania akustycznego obwodnicy Szczecinka

Rozpoczęte zostały prace nad analizą akustyczną obwodnicy Szczecinka.


Mapa akustyczna miasta Rzeszów

Rozpoczęte zostały prace nad mapą akustyczna miasta Rzeszowa


Port Lotniczy Gdańsk

Obecnie realizujemy prognozę oddziaływania akustycznego dla Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy


 
Podstrony:  1  2  3  4  5 
 
 

n4CMS by new4mat.com © 2009       Administracja